Gidas

Šis puslapis paaiškina svarbiausius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas aktyvus upkarmos dalyvis.

Kas yra upkarma?

Upkarma - pramoga, skirta lietuviškąjai Twitter bendruomenei. Žmogui, kuris jums kažkuo padėjo, parašė naudingą žinutę, ar tiesiog privertė nusišypsoti, galite atsidėkoti duodami karmos taškų.

Karma nėra valiuta ar apskritai taškai, kuriuos būtų galima iškeisti į ką nors materialaus. Ji viso labo parodo, jog tam tikras žmogus Twitter'yje yra aktyvus ir dėl to susilaukė padėkos šiais taškais.

Kaip pradėti dalyvauti?

Tam, kad galėtumėte dalinti karmą, pirmiausiai turite gauti bent vieną karmos tašką iš žmonių, jau turinčių karmos.

Jei atradote Upkarmą anksčiau, negu gavote pirmąjį tašką, niekas nedraudžia taškų paprašyti vieno iš jau esančių tope žmonių. Dauguma jų mielai padės jums patekti į Upkarmą.

Kaip duoti karmos?

Karma duodama rašant įprastą Twitter žinutę. Būtinos žinutės dalys: žymė #upkarma, po tarpo sekantis taškų kiekis bei gavėjo vardas (pvz. @GuminisAnciukas).

Jei žinutėje bus paminėtas daugiau, nei vienas vartotojas, vardan tikslumo, taškų duota nebus. Apie tai ar dėl kitų priežasčių netinkamą formatą visada paslaugiai stengiasi pranešti @upkarma botas.

Teisingų žinučių pavyzdžiai:

 • #upkarma 1 @TechnoVikingas už gerą patarimą
 • @DuruStakta dėkui, būtinai apsilankysiu! #upkarma +1
  (pliusas yra leidžiamas, bet nerekomenduojamas)

Neteisingų žinučių pavyzdžiai:

 • @NickelWound upkarma 2 patiko :))
  (nėra #upkarma žymos)
 • @Accelerator @NormalMode #upkarma 3
  (paminėtas daugiau, nei vienas vartotojas)
 • @DariusGirenas #upkarma duodu 5 taškus
  (žymą ir taškų skaičių skiria žodis)
 • @Fishbone #upkarma
  (nenurodytas taškų skaičius)

Upkarmos duodančias žinutes galima saugiai retweet'inti, karmos jos dar kartą nebeduos.

Kokios taisyklės galioja?

Oficialaus taisyklių dokumento nėra.

Lietuviška Twitter bendruomenė yra pakankamai maža ir savotiškai jaučiasi, lyg būtų viena didelė šeima. Dėl to tikiu, jog griežtos taisyklės ir nuolatinis stebėjimas, ar jų laikomasi, nėra būtinas, kol visi suprantame akivaizdžias, nerašytas bet kokios bendruomenės taisykles: nesukčiauti, tyčia netrikdyti veiklos ir tiesiog gyventi draugiškai.

Kokie taškų limitai?

Limitai taikomi tik išsiunčiamiems taškams. Per savaitę galima išsiųsti:

 • 50 taškų iš viso
 • 15 taškų tam pačiam gavėjui

Viena žinute galima išsiųsti iki 5 taškų.

Ką daryti, jei turiu keletą paskyrų?

Jei daugiau, nei viena jūsų Twitter paskyra atsidūrė Upkarmoje, neturėtumėte dalinti taškų pats sau. Apskritai geriausia naudoti vieną paskyrą, kad nebūtų nesąžiningai dalinami taškai pagal savaitės limitus.

„Brand'ams“, t.y. ne-asmeninėms paskyroms (tinklalapis ir kt.), jei jose nėra vien tik automatinės žinutės, o ir bendravimas su fanais, gali būti taikomos išimtys, tačiau dalintis taškais tarp savo paties paskyrų vis tiek nėra leistina.

Kuriant naująją Upkarmos versiją buvo svarstoma „peradresavimo“ galimybė. Ji leistų turėti vieną pagrindinę paskyrą: siunčiant taškus būtų naudojami pagrindinės paskyros limitai, gaunant su ne pagrindine paskyra taškai atitektų pagrindinei.

Kol kas ji nėra įgyvendinta: tokia funkcija būtų pakankamai komplikuota, taip pat dėl aukščiau minėtos priežasties: Upkarma veikia pasitikėjimo principu. Tokia funkcija vis dar gali atsirasti ateityje.

Kam reikalingas prisijungimas Upkarmos tinklalapyje?

Tiesą sakant, kol kas niekam. Jis buvo kuriamas dar tada, kai tam tikrą informaciją (pvz., šią savaitę išsiųstus taškus) ketinau padaryti matomą tik pačiam vartotojui. Vėliau persigalvojau, dabar ši informacija prieinama visiems.

Prisijungimas tikriausiai bus naudingas ateityje (pavyzdžiui, peradresavimams ar taškų davimui tiesiai iš upkarmos tinklalapio).

Kas sukūrė upkarmą?

Upkarmą sukūriau ir administruoju aš, @justinas. Bet kokie pasiūlymai, nusiskundimai ar pranešimai apie klaidas turėtų būti adresuojami man.

Taip pat bet kokias oficialias upkarmos naujienas rasite tik šiame tinklalapyje, arba mano ir @upkarma boto paskyrose.